Endodoncja (leczenie kanałowe)

Leczenie endodontyczne (kanałowe) polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory zęba i kanałów korzeniowych, a następnie na szczelnym wypełnieniu. W naszej Klinice proponujemy Państwu leczenie na najwyższym poziomie, dzięki wykorzystaniu mikroskopu (co nadal jest rzadkością wśród praktyk stomatologicznych), a także endometru, mikrosilnika endodontycznego, koferdamu, ultradźwięków oraz RTG cyfrowego.

Leczenie kanałowe- diagnostyka i procedury

Leczenie endodontyczne rozpoczynamy zawsze od najdokładniejszej dostępnej diagnostyki obrazowej. W Osteodental proces ten przeprowadzany jest z użyciem mikroskopu, co daje gwarancję precyzji działania. Kanały opracowywujemy przy pomocy specjalnych aparatów ultradźwiękowych, przeznaczonych wyłącznie do leczenia endodontycznego oraz produkowanych w nanotechnologiach narzędzi maszynowych, które pozwalają na szybką i bezpieczną pracę, a także na opracowanie nawet najbardziej skomplikowanych kanałów.

Przebieg leczenia kanałowego

Zdarza się, że głęboka próchnica doprowadza do powstania nieodwracalnych zmian w obrębie miazgi. Jednak nawet bardzo chory ząb nie musi być skazany na koniec swojego „życia”.

Prawidłowo przeprowadzone leczenie endodentyczne i odpowiednia odbudowa mogą zapewnić pacjentowi jeszcze długie lata korzystania z danego zęba. Zmienione chorobowo korzenie zostają udrożnione, starannie oczyszczone z zainfekowanej treści i dokładnie przygotowane do wypełnienia szczelnym materiałem. Pozostaje tylko odbudować ząb przy użyciu wypełnienia lub korony protetycznej, jeśli ubytek był bardzo duży.

Sprawdź aktualne ceny usług z zakresu endodoncji w cenniku.

Skontaktuj się z nami!

Endodoncja Radom

Osteodental – ul. Ignacego Paderewskiego 21/4 Radom

Nie! Naturalnie ząb, który kwalifikuje się do leczenia kanałowego może boleć w czasu zabiegu lub po nim. Osteodental jednak wychodzi z założenia, że ból można uśmierzyć. Nowoczesne znieczulenia, innowacyjne narzędzia i techniki leczenia, a przede wszystkim delikatne ręce naszych lekarzy spowodują, że leczenie w naszym gabinecie jest bezbolesne.

Wielu pacjentów kojarzy leczenie endodontyczne z niekończącymi się wizytamigabinecie i wielogodzinnym wysiadywaniem na fotelu stomatologicznym. Nic bardziej mylnego! Czasy wielomiesięcznego noszenia „lekarstwa w zębie” minęły bezpowrotnie. Dzięki najnowszym osiągnięciom stomatologii leczenie kanałowe zęba możemy zakończyć najczęściej już na pierwszej wizycie.

Tak! Niektórzy pacjenci sądzą, że skoro ząb jest już „martwy”, to lepiej go usunąć, a z czasem wstawi się implant. W Osteodental przyjmujemy zasadę, że warto walczyć nawet o bardzo chorego zęba. Prawidłowo wyleczony endodontycznie ząb, odpowiednio wzmocniony i odbudowany staje się „naturalnym implantem”, który z powodzeniem może funkcjonować.

Skontaktuj się z nami!

W Osteodental zapewniamy kompleksową diagnostykę oraz nowoczesne metody leczenia kanałowego. Umów wizytę już dziś, aby skorzystać z naszej opieki stomatologicznej w Radomiu.