Endodoncja (leczenie kanałowe)

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Leczenie endodontyczne (kanałowe) polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory zęba i kanałów korzeniowych, a następnie na szczelnym ich wypełnieniu. W naszej Klinice proponujemy Państwu leczenie na najwyższym poziomie dzięki wykorzystaniu mikroskopu (co nadal jest rzadkością wśród praktyk stomatologicznych) a także endometru, mikrosilnika endodontycznego, koferdamu, ultradźwięków oraz RTG cyfrowego.

Leczenie kanałowe- diagnostyka i procedury

Leczenie endodontyczne rozpoczynamy zawsze od najdokładniejszej dostępnej diagnostyki obrazowej. W Osteodental proces ten przeprowadzany jest z użyciem mikroskopu, co daje gwarancję precyzji działania. Kanały opracowywane są przy pomocy specjalnych aparatów ultradźwiękowych, przeznaczonych wyłącznie do leczenia endodontycznego, oraz produkowanych w nanotechnologiach narzędzi maszynowych, które pozwalają na szybką i bezpieczną pracę, a także na opracowanie nawet najbardziej skomplikowanych kanałów.

Przebieg leczenia kanałowego

Zdarza się, że głęboka próchnica doprowadza do powstania nieodwracalnych zmian w obrębie miazgi. Jednak nawet bardzo chory ząb nie musi być skazany na koniec swojego „życia”.

Prawidłowo przeprowadzone leczenie endodentyczne i odpowiednia odbudowa mogą zapewnić pacjentowi jeszcze długie lata korzystania z danego zęba. Zmienione chorobowo korzenie zostają udrożnione, starannie oczyszczone z zainfekowanej treści i dokładnie przygotowane do wypełnienia szczelnym materiałem. Pozostaje tylko odbudować ząb przy użyciu wypełnienia lub korony protetycznej, jeśli ubytek był bardzo duży.

Nie! Naturalnie ząb, który kwalifikuje się do leczenia kanałowego może boleć w czasu zabiegu lub po nim. Osteodental jednak wychodzi z założenia, że ból można uśmierzyć. Nowoczesne znieczulenia, innowacyjne narzędzia i techniki leczenia, a przede wszystkim delikatne ręce naszych lekarzy spowodują, że leczenie w naszym gabinecie jest bezbolesne.

Wielu pacjentów kojarzy leczenie endodontyczne z niekończącymi się wizytamigabinecie i wielogodzinnym wysiadywaniem na fotelu stomatologicznym. Nic bardziej mylnego! Czasy wielomiesięcznego noszenia „lekarstwa w zębie” minęły bezpowrotnie. Dzięki najnowszym osiągnięciom stomatologii leczenie kanałowe zęba możemy zakończyć najczęściej już na pierwszej wizycie.

Tak! Niektórzy pacjenci sądzą, że skoro ząb jest już „martwy”, to lepiej go usunąć, a z czasem wstawi się implant. W Osteodental przyjmujemy zasadę, że warto walczyć nawet o bardzo chorego zęba. Prawidłowo wyleczony endodontycznie ząb, odpowiednio wzmocniony i odbudowany staje się „naturalnym implantem”, który z powodzeniem może funkcjonować.