Ortodoncja

Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne pozwala na leczenie wad zgryzu oraz poprawę estetyki uśmiechu. Ortodoncja jest dzisiaj dziedziną nie tylko dla dzieci i młodzieży, lecz również dla dorosłych i osób starszych. Proste zęby i piękny uśmiech mogą w każdym wieku podnosić samoocenę i poczucie wiary we własne możliwości. Nigdy nie jest za późno, aby wyglądać i czuć się wspaniale.

Etapy leczenia ortodontycznego

 • Diagnostyka – wykonujemy badania i przygotowujemy materiały diagnostyczne. Całą diagnostykę wykonujemy na miejscu w naszym gabinecie.
 • Plan leczenia – omawiamy metody leczenia i jego etapy. Podczas tej fazy dobieramy także rodzaj aparatu oraz omawiamy koszty leczenia.
 • Założenie aparatu ortodontycznego – pacjenci uzyskują informacje na temat tego, jak postępować z aparatem np. w czasie spożywania pokarmów, higieny oraz ewentualnych awarii.
 • Wizyty kontrolne – systematycznie przeprowadzamy wizyty w celu monitowania postępów oraz wdrażania kolejnych etapów leczenia.
 • Założenie retencji – początkowo polega na noszeniu aparatu retencyjnego w dzień i w nocy, a z czasem wystarczy jego zakładanie w trakcie dnia.
 • Utrzymanie efektów leczenia poprzez okresowe wizyty kontrolne.

Sprawdź aktualne ceny usług z zakresu ortodoncji w cenniku.

Skontaktuj się z nami!

Ortodoncja Radom

Osteodental – ul. Ignacego Paderewskiego 21/4 Radom

W przypadku leczenia aparatem ruchowym (zakładanym na część doby) pacjent otrzymuje przygotowany przez technika aparat ortodontyczny. Lekarz instruuje pacjenta jak należy go używać, ile godzin dziennie nosić oraz w jaki sposób o niego dbać. Przeważnie aparaty te stosowane są u dzieci, u których szczęka i żuchwa cały czas jeszcze rosną i nie wyrżnięte są wszystkie zęby stałe.

 

Aparat stały jest przeznaczony dla osób, które mają w pełni rozwinięte uzębienie. Aparat ma formę  małych zamków przyklejanych do powierzchni zębów, między którymi ułożony jest specjalny drut. Pacjent decyduje jakiego rodzaju zamki mają być użyte w jego aparacie ortodontycznym, mogą być one metalowe lub kosmetyczne.

Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów, stanów zapalnych przyzębia oraz usunięcie kamienia. Nie należy przeprowadzać fluoryzacji zębów, co najmniej miesiąc przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego. W trakcie noszenia aparatu stałego fluoryzacja jak najbardziej jest polecana.

Nakładki ortodontyczne Invisalign i ProSmile nazywane są „niewidoczną ortodoncją”. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które z różnych względów nie chcą nosić widocznego aparatu. Wśród nich są osoby dorosłe, sportowcy, osoby występujące publicznie czy zajmujących ważne stanowiska, dla których wygląd odgrywa dużą rolę. Nadają się również dla dzieci. Cechują się one:

 • niewidocznością nakładki z termoutwardzalnego silikonu,
 • wygodą, komfortem oraz dopasowaniem do każdego pacjenta,
 • łatwością wyciągania nakładek na czas posiłku,
 • bezproblemową higieną i pielęgnacją,
 • dostosowaniem dla wszystkich, niezależnie od wieku.

Niezależnie od wybranej metody leczenia ortodontycznego należy pamiętać, że założony aparat ortodontyczny  dopiero rozpoczyna leczenie. Konieczne są regularne wizyty kontrolne u ortodonty w wyznaczonych terminach. Stomatolog obserwując zmiany położenia zębów monitoruje progres, dostosowuje plan leczenia do aktualnej sytuacji i wdraża kolejne etapy leczenia aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Pacjent, który przez długi okres czasu nie odwiedza gabinetu ortodontycznego, pozostaje bez kontroli i może narazić się na znaczne przedłużenie leczenia, a co za tym idzie na zwiększenie kosztów. Stosowanie się do zaleceń lekarza jest kluczem do udanego leczenia ortodontycznego.

Skontaktuj się z nami!

W Osteodental zapewniamy kompleksową diagnostykę oraz nowoczesne metody leczenia ortodontycznego. Umów wizytę już dziś, aby skorzystać z naszej opieki stomatologicznej w Radomiu.