Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to dział stomatologii zajmujący się polepszaniem wyglądu zębów oraz twarzy. W Osteodental oferujmy naszym pacjentom szereg zabiegów takich jak bonding, wybielanie, a także założenie licówek porcelanowych.

PRZED
PO
Previous slide
Next slide

Bonding | Flow Injection

Jeśli marzysz o nowym, wymarzonym uśmiechu bez żadnego bólu, znieczulania i wcześniejszej preparacji zębów, to zabieg Flow Injection jest dla Ciebie. Jest to dobra alternatywa dla licówek ceramicznych. Jednocześnie to rozwiązanie niezwykle szybkie i bezinwazyjne.

Czym jest Flow Injection?

Flow Injection to technika stomatologiczna, pozwalająca na odbudowę zębów przy użyciu materiału kompozytowego, bez szlifowania tkanek twardych zęba. Dzięki niej można ukryć niedoskonałości koloru i kształtu zębów. Technikę Flow Injection stosujemy także w celu poprawy zaguzkowania po leczeniu endodontycznym lub odtworzenia prawidłowego zwarcia zębów. Licówki kompozytowe Flow Injection polecamy wszystkim pacjentom, którzy pragną odzyskać piękny uśmiech w krótkim czasie.

Na pierwszej wizycie dokonujemy skanu wewnątrzustnego skanerem 3D. Ważnym dla Nas aspektem jest poznanie wizji pacjenta dotyczącego jego wymarzonego, przyszłego uśmiechu. Technik protetyk wykonuje projekt modelu 3D, który na kolejnej wizycie jest „przymierzany” przez pacjenta w jamie ustnej.

zachowawcza + przebieg 1 wizyty estetyczna

Na tym etapie, pacjent ma możliwość oceny przyszłego uśmiechu. Jeżeli projekt zostanie zaakceptowany, lekarz wykonuje docelowy zabieg wykonania licówek kompozytowych z użyciem specjalnych materiałów światłoutwardzalnych.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe, wytwarzane są z masy porcelanowej, zawierającej również dodatek akrylu i innych substancji. Charakteryzują się one dużą trwałością mechaniczną, elastycznością a także odpornością na osadzanie kamienia nazębnego. Tym samym są one znacznie mniej podatne na przebarwienia w porównaniu do naturalnych zębów. Właściwości porcelany sprawiają, że zęby zachowują odpowiedni błysk i kolor oraz wyglądają bardzo naturalnie.

Licówki stosowane są przede wszystkim ze względów estetycznych a wskazaniami do ich założenia mogą być:

 • Przebarwienia zęba- spowodowane martwicą, fluorozą lub stosowaniem antybiotyków z grupy tetracyklin.
 • Korekcja kształtu zęba- wydłużenie, poszerzenie, zamknięcie diastemy (przerwy między zębami).
 • Likwidacja ubytków zęba- w przypadku np. ukruszonego siekacza mogą być lepszym rozwiązaniem niż wypełnienia kompozytowe, które w tym miejscu podatne są na wypadanie z powodu oddziaływania dużych sił.

Wybielanie

Istnieje wiele czynników, które sprawiają, że nasze zęby z biegiem czasu tracą swoją naturalną biel. Dzięki nowoczesnym metodom wybielania, można w łatwy sposób uzyskać z powrotem piękny i biały uśmiech. Wybielanie zębów w Osteodental to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny. Oferujemy państwu dwie możliwości: metodę nakładkową oraz metodę gabinetową.

Wybielanie nakładkowe zębów pacjent przeprowadza samodzielnie w domu bazując na produktach otrzymanych w gabinecie stomatologicznym.

Przebieg pierwszej wizyty

Wykonujemy wewnątrzustny skan 3D, który pozwoli zaprojektować indywidualnie nakładki na zęby dla każdego pacjenta. Są one przezroczyste, wygodne oraz elastyczne. Zapewniają bezpieczne wybielanie podczas snu.

Przebieg drugiej wizyty

Wydajemy pacjentowi nakładki i strzykawki z wybranym żelem oraz wyjaśniamy jak z nich korzystać.

W domu, w prosty sposób pacjent umieszcza nakładki wypełnione żelem na zębach pozostawiając je na całą noc. Wybielanie nakładkowe trwa średnio 2 tygodnie.

Należy pamiętać, iż przez cały okres wybielania pacjent musi przestrzegać tzw. białej diety czyli produktów, które nie przebarwią tkanek zęba. Unikamy m.in. czerwonego wina, buraków, palenia tytoniu, barwiących owoców.

W Osteodental używamy profesjonalnego systemu Beyond. Zabieg rozpoczynamy dokładnym oczyszczeniem zębów i nałożeniem na dziąsła preparatu ochronnego. Na powierzchnię zęba stosujemy dedykowane w tym systemie, żele których działanie wybielające aktywowane jest specjalną lampą. Zabieg trwa około godziny.

Przeciwskazania

 • ogniska aktywnej próchnicy,
 • genetyczne defekty szkliwa,
 • ciąża i okres laktacji,
 • bardzo rozległe przebarwienia spowodowane licznymi wypełnieniami lub leczeniem endodontycznym,
 • schorzenia periodentologiczne.

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej nie są wskazane dla niektórych osób. Jeśli chodzi o ograniczenia wiekowe, to niezależnie od rodzaju zabiegu pacjent powinien mieć ukończone 16 lat. Innymi przeciwskazaniami do tego typu zabiegów są:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • nadwrażliwość lub alergia na składniki preparatów wykorzystywanych do zabiegu.

Sprawdź aktualne ceny usług z zakresu stomatologii estetycznej w cenniku.

Skontaktuj się z nami!

W Osteodental zapewniamy  nowoczesne metody leczenia w dziedzinie stomatologii estetycznej. Umów wizytę już dziś, aby skorzystać z naszej opieki stomatologicznej w Radomiu.

Osteodental – ul. Ignacego Paderewskiego 21/4 Radom