Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna

Pierwszy i zarazem najważniejszy krok w leczeniu próchnicy i paradontozy stanowi profilaktyka stomatologiczna. Profilaktyka to nie tylko zapobieganie próchnicy zębów, ale również zapobieganie chorobom dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej.

Uzupełnieniem dla codziennego dbania o higienę jamy ustnej są regularne wizyty u stomatologa. Powinny się one odbywać w odstępach nie dłuższych niż pół roku. W ich trakcie sprawdzany jest faktyczny stan uzębienia, ale też wykonuje się zabiegi profilaktyczne. Działania profilaktyczne obejmują:

 • Profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego narzędziami ultradźwiękowymi i ręcznymi.
 • Usuwanie wszelkich osadów, przebarwień na powierzchni zębów przy pomocy piaskarki
 • Polerowanie powierzchni zębów.
 • Fluoryzacja zębów przy pomocy lakieru fluorkowego, który zawiera fluor w o wiele wyższym stężeniu niż ogólnodostępne preparaty.
 • Instruktaż higieny jamy ustnej.
 • Usuwanie nadwrażliwości szyjek zębowych przy pomocy odpowiednich preparatów.

Dbając o piękny i zdrowy uśmiech naszych Pacjentów personel Osteodental przeprowadza indywidualny dla każdego pacjenta instruktaż higieny jamy ustnej. Podczas jego przebiegu można znaleźć odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące higieny jamy ustnej takie, jak:

 • Jaką wybrać szczoteczkę?
 • Jak prawidłowo szczotkować zęby
 • Jak często nitkować zęby?
 • Kiedy używać szczoteczek międzyzębowych, a kiedy irygatora
 • Która pasta do zębów jest najlepsza?

Lekarz zawsze udzieli wyczerpującej odpowiedzi.

Sprawdź aktualne ceny usług z zakresu profilaktyki stomatologicznej w cenniku.

Skontaktuj się z nami!

Profilaktyka stomatologiczna​ Radom

Osteodental – ul. Ignacego Paderewskiego 21/4 Radom

Piaskowanie to zabieg, który wykonuje się w celu usunięcia osadu nazębnego za pomocą bezpiecznej dla jamy ustnej piaskarki stomatologicznej. Nawet mimo wzorowej pielęgnacji higieny jamy ustnej, wysoce prawdopodobne jest, że stopniowo wytworzy się osad i powstaną przebarwienia wskutek spożywania codziennych pokarmów, picia herbaty, kawy czy palenia papierosów. Zabieg piaskowania jest niezwykle skuteczny, a przy tym bezbolesny.

Skaling to zabieg usunięcia kamienia nazębnego. W tej metodzie wykorzystywane są ultradźwięki, które skutecznie eliminują zmineralizowany, twardy kamień nazębny. Eliminuje także nieprzyjemny zapach z ust, którego przyczyną są bakterie gromadzące się w kamieniu nazębnym. Regularna kontrola osadzania się płytki nazębnej i kamienia chroni pacjentów przed rozwojem ubytków próchnicowych, choroby dziąseł i przyzębia, rozchwiania zębów a nawet ich utraty.

Fluoryzacja, czyli lakierowanie polega na pokrywaniu zębów profesjonalnym preparatem z wysoką zawartością fluoru i wapnia. Zabieg ten kojarzony jest głównie z profilaktyka stomatologiczną u dzieci, ale zalecamy go także dorosłym pacjentom. Lakierowanie najlepiej wykonać po piaskowaniu lub skalingu.

Niezbędnym minimum jest szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy w ciągu dnia, stosowanie nici dentystycznej oraz odpowiednich płynów do płukania. Ważne jest także ograniczenie słodyczy oraz uzupełnianie wapnia i fluoru.

Skontaktuj się z nami!

W Osteodental zapewniamy kompleksową diagnostykę oraz nowoczesne metody leczenia z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Umów wizytę już dziś, aby skorzystać z naszej opieki stomatologicznej w Radomiu.