Implantologia

Implantologia

implantologia

Leczenie implantologiczne umożliwia w naturalny i estetyczny sposób odbudować brakujący ząb lub zęby.  Za sprawą wieloletniego doświadczenia lekarzy Osteodental w implantologii gwarantujemy, że przeprowadzamy leczenie dobrane indywidulanie dla każdego pacjenta. Procedura wszczepiania implantów jest bezpieczna, a także zapewnia pełen komfort w trakcie jego użytkowania.

Co to są implanty?

Implant to tytanowy wszczep, który umieszczamy w kości na miejscu utraconego zęba. Spełnia funkcję korzenia zęba i jest filarem dla nowej odbudowy protetycznej. Implanty wykonujemy zarówno w celu uzupełnienia braku pojedynczego zęba, kilku zębów, a także przy całkowitym bezzębiu.

Dzięki mocnemu zrostowi z kością, zęby na implantach funkcjonują identycznie jak naturalne i są całkowicie nie do odróżnienia od reszty uzębienia.

W Osteodental w zakresie implantologii wykonujemy np.:

 • konsultację z implantologiem oraz analiza jamy ustnej z wykorzystaniem tomografii komputerowej,
 • dokładne ustalenie planu leczenia i sposobu odbudowy utraconego uzębienia,
 • analizę objętości i rodzaju kości,
 • dodatkowe zabiegi regeneracyjne poprzedzające implantację,
 • odtworzenie pojedynczego braku zębowego, braku kilku zębów lub pełnego łuku zębowego poprzez wszczepienie implantów i odbudowę protetyczną pojedynczą koroną, mostem lub protezą opartą na implantach,
 • możliwość użycia szablonu chirurgicznego i wszczepienie implantu dzięki nawigacji komputerowej co ułatwia i zmniejsza inwazyjność wykonywanego zabiegu.

Implanty w jeden dzień w Osteodental

W Osteodental implanty zębowe mogą być wprowadzane i odbudowywane w ciągu jednej wizyty. Jest to szczególnie zalecane w przypadku, kiedy ząb lub zęby kwalifikujące się do usunięcia znajdują się w strefie estetycznej w odcinku przednim. W takiej sytuacji możliwe jest natychmiastowe założenie tymczasowej korony. Jednak należy pamiętać, że taka korona po okresie wygojenia implantu powinna być zastąpiona koroną ostateczną. Taki sposób wstawiania zębów jest możliwy po konsultacji implantologicznej oraz zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu.

Sprawdź aktualne ceny usług z zakresu implantologii w cenniku.

Skontaktuj się z nami!

Implantologia Radom

Osteodental – ul. Ignacego Paderewskiego 21/4 Radom

Zanim przejdzie się do bezpośredniego leczenia implantologicznego konieczna jest konsultacja implantologiczna oraz wykonanie pełnej diagnostyki oraz badania jamy ustnej.

 

Po zapoznaniu się z oczekiwaniem pacjenta tworzony jest indywidualny plan leczenia. Opiera się on na dokładnym badaniu stanu zębów i diagnostyce radiologicznej. Podstawowym badaniem RTG jest badanie tomografii komputerowej stożkowej tzw. CBCT, które informuje lekarza o stanie kości i pozwala na bardzo dokładne zaplanowanie leczenia implantologicznego. Dzięki tej wizycie możliwe będzie omówienie z pacjentem dodatkowych zabiegów regeneracyjnych kości szczęki lub żuchwy w przypadkach, kiedy kości cechuje się niewystarczającą ilością lub jakością. (Zabiegi opisane w zakładce chirurgia stomatologiczna).

Standardowy zabieg wszczepiania implantu polega na minimalnym odsłonięciu kości, a następnie wykonaniu w niej otworu w celu umieszczenia w to miejsce wszczepu. Szwy usuwane są po upływie 7 do 10 dni. Po kilku miesiącach potrzebnych dla powstania odpowiednio silnego zrostu implantu z kością (w zależności od miejsca implantacji od 3 do 6 miesięcy) na implantach wykonywane są korony, czyli części widocznej nad dziąsłem.

Dzięki skutecznym środkom znieczulającym zabieg implantacji jest całkowicie bezbolesny, a ewentualne dolegliwości po zabiegowe skutecznie uśmierzane są za pomocą powszechnie dostępnych środków przeciwbólowych.

Przeciwskazania do leczenia implantologicznego

 • niewyleczone zęby znajdujące się w sąsiedztwie miejsca w którym powinien zostać zamocowany implant,
 • używki takie jak alkohol, nikotyna lub narkotyki,
 • radioterapia wykonana w okolicach szczęki,
 • wiek (pacjent przed 18-21 rokiem życia),
 • zaawansowana osteoporoza,
 • cukrzyca niekontrolowana,
 • zła higiena jamy ustnej,
 • choroba dziąseł.

Skontaktuj się z nami!

W Osteodental zapewniamy kompleksową diagnostykę oraz nowoczesne metody leczenia w dziedzinie implantologii. Umów wizytę już dziś, aby skorzystać z naszej opieki stomatologicznej w Radomiu.